כתבות נבחרות:

איך להתמודד עם מחלות חורף?

להאיר את העיר: רני חזון וייס

תחנות קריאה על שביל המסילה

הגיע זמן המשפחתון:

התינוק גדל והגיע הזמן למצוא לו מקום, מסגרת לשנה הבאה.אז איך לבחור משפחתון?

התחושות מעורבות, את יודעת שמצד אחד את חייבת למצוא מקום טוב, מצד שני אין כמו אמא ואת יודעת הכי טוב איך לטפל בבייבי שלך. מה עושים?

מתחילים לראות מסגרות שונות, לאו דווקא מקומות ששמעת עליהם. המטרה, לגלות מה את רוצה. אף אחד לא יוכל להרגיש את מה שמתאים לתינוק שלך, את היחידה שתוכלי לשפוט (וכמובן בן-הזוג). צאי מנקודת הנחה שכמו כל עסק, בעלת המשפחתון מנסה למכור מוצר. יש כאלה שהן בעלות אופי כובש ותתאהבי בהן מיד (ואת זאת את מחפשת) ויש כאלה שישימו מסיכה של נחמדות, שיעודדו אותך לבוא דווקא אליהן אך לא תרגישי תחושה נעימה וטבעית. הדרך הטובה להבחין בין שני הסוגים היא דרך האינסטינקט האימהי. את האינסטינקט מפתחים אחרי שרואים כמה מקומות, טובים ופחות טובים.

אוקיי, מצאת משפחתון במיקום טוב, עם המלצות סבירות, העלויות נראות בסדר. מה עכשיו?

את מגיעה חצי שעה לפני הזמן שבו קבעתן ומנסה למצוא מקום להציץ פנימה, אם לא להציץ לפחות להקשיב דרך הדלת. אם את חוששת להרגיש "סטוקרית" תאמרי לעצמך שאת עכשיו מתחילה לבחון את המקום בכל דרך אפשרית. המטרה שלך היא לגלות את מה שלא מראים לך.

טוב, אז נכנסת פנימה, הילדים נמצאים שם ומשחקים, דבר ראשון תציצי על תגובות הילדים למישהו זר. הפחד ממך הוא לגיטימי אך השאלה אם הם פונים למטפלת שתשמור עליהם.